Jak nauczyć się mówić po angielsku? Krok po kroku!

No więc dobrze…jak to zrobić, aby  nie tylko ciągle się uczyć języka angielskiego, ale aby mówić po angielsku? Czy istnieje jedna  najlepsza metoda nauki angielskiego? Czy samodzielna nauka angielskiego coś nam da pod kątem “mówienia”?

Widzisz, to takie oczywiste: żeby nauczyć się mówić – trzeba …mówić.

Ale to, że coś jest oczywiste, to nie znaczy ze proste w praktyce.

Co może nas „blokować”, czy „nie ułatwiać sprawy”?

Oj, jest wiele możliwości:

✅ wiek, w którym zaczęliśmy się uczyć języka obcego
✅ uwarunkowania genetyczne, neurologiczne i nasze indywidualne predyspozycje
✅ nasze cechy osobowościowe
✅ sposób, w jaki byliśmy uczeni lub w jaki sami się uczyliśmy
✅ to, co działo się „wokół nas” gdy już zdarzyło się nam użyć języka w jakiejś codziennej sytuacji

Te przyczyny powyżej to takie, które pierwsze przychodzą na myśl.

Nie są „jedyne” a i tak każda z nich wymaga innego „podejścia” i innego sposobu „rozwiązania problemu”. Zachęcam, jeśli czujesz, że masz jakąś blokadę  – to duża szansa że rozwiązaniem będzie coaching językowy, na dole artykułu będziesz mieć wzmiankę, w czym coaching językowy może Ci pomóc.

Dlatego jestem taką przeciwniczką hasła „jedna najlepsza metoda nauki angielskiego” – niektórzy „twórcy” tych metod święcie w nie wierzą, dla innych to tylko marketing. Tak działa ten świat: ciągle są jakieś trendy, nowe odkrycia, dzisiaj kawa jest niezbyt zdrowa, jutro raczej zdrowa, a pojutrze pod pewnymi warunkami. Możemy, jako eksperci w danej dziedzinie, chcieć „dobrze” – ale nikt nas nie jest nieomylny, i jako ludzkość ciągle dowiadujemy się i odkrywamy nowe zależności i powiązania. Jako lektor angielskiego z ponad 16-letnim stażem i osoba uwielbiająca uczyć się języków – na własnej nauczycielskiej i metodycznej skórze przerabiałam różne „cudowne metody”.

Są  lepsze i gorsze metody nauki angielskiego, to jasne jak słońce. Są takie, które będą działały bardziej na jednych niż na drugich. Są takie, które zadziałają szybciej na dzieci niż na dorosłych i odwrotnie.

Ale ŻADNA nie jest na 100 % uniwersalna (pewne zasady/prawa i zalecenia – jak najbardziej) no i ŻADNA nie zagwarantuje Ci „że się samo stanie”. Motywacja do nauki angielskiego – to trzeba wypracować sobie samemu.

Nie znam Cię osobiście, więc nie mogę podpowiedzieć tak konkretnie, co Ty akurat możesz zrobić, aby mówić biegle lub przełamać barierę komunikacyjną (możesz ewentualnie skorzystać z konsultacji i opcji indywidualnego coachingu językowego u mnie).

Ale fakt jest też taki, że do miejsca, w którym umiem „mówić pa po angielsku””, lub w innym języku, czy obcym, czy ojczystym, prowadzi pewien naturalny PROCES, który w wielkim skrócie wygląda tak:

🎯 słuchasz
🎯 słuchasz i powtarzasz
🎯 poznajesz słowa/wyrażenia/zdania – najlepiej w kontekście praktycznych dla Ciebie sytuacji – i powtarzasz na głos
🎯 szukasz/uczysz się świadomie słów, których potrzebujesz – i używasz jak najczęściej
🎯 uczysz się świadomie struktur, które pomagają Ci wyrazić to co chcesz – tak aby inni dobrze Cię zrozumieli – tworzysz zdania i używasz jak najczęściej
🎯 trenujesz i ćwiczysz mówienie „namiętnie” przy każdej nadarzającej się okazji
🎯 stwarzasz sobie okazje
🎯 mówisz 🙂

Niektóre metody nauki angielskiego ten PROCES skracają eliminując pewne etapy – i to zazwyczaj nie kończy się dobrze. Inne mogą go wspierać – ale na przykład niepotrzebnie zatrzymują się za długo na jednym tylko z etapów – i niepotrzebnie cały PROCES przeciągają w czasie.

Pomogę Ci przejść ten PROCES: krok po kroku – skorzystaj jeśli masz na to ochotę. Nieważne, w jakim jesteś punkcie czy co się działo wcześniej. Teraz jest teraz i tylko teraz się liczy.

Możesz skorzystać z tego, co ja mam dla Ciebie pod kątem samodzielnej dodatkowej nauki języka, tak aby uczyć się SKUTECZNIE, z nastawieniem na osiągnięcie celu i efekty:

• kurs online : PROGRAM MOTYWACYJNY (trening ustalenia swojego celu językowego,  zbudowania swojego indywidualnego planu nauki i nawyku systematyczności w nauce)
• kurs online: 5 KROKÓW DO SKUTECZNEJ NAUKI SŁOWNICTWA
• indywidualny COACHING JĘZYKOWY, czyli moje osobiste wsparcie w zbudowaniu Twojej indywidualnej strategii KROK PO KROKU na efektywną dla Ciebie naukę angielskiego (ustalenie Twoich blokad w nauce oraz Twoich zasobów, ustalenie twoich krótkoterminowych celów w nauce angielskiego, stworzenie twojego osobistego planera nauki, wsparcie w systematycznej nauce i osiąganiu celu, wsparcie w dobraniu najlepszych dla ciebie narzędzi i metod nauki angielskiego)
• indywidualny KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO online ze mną jako Twoim trenerem, z nastawieniem na przełamanie blokady w mówieniu lub uzyskanie większej biegłości w posługiwaniu się językiem w potrzebnym Ci zakresie.

Trzymam kciuki za Twój postęp i Twoje efekty w nauce angielskiego! 🙂

11 października, 2020

0 komentarzy do "Jak nauczyć się mówić po angielsku? Krok po kroku!"

Skomentuj

KATE’S LESSON

Z pasji do nauki dzielę się swoją wiedzą już od 16 lat. W tym czasie pracowałam z uczniami na każdym etapie zaawansowania językowego i w każdej grupie wiekowej, od dzieci po kursy biznesowe i korporacyjne.

Ważne linki

Polityka prywatności

Regulamin

Akceptowane metody płatności:

Przelew bankowy

Szybkie płatności on-line

 

Kate’s Lesson

Katarzyna Wójcik

ul. Arbuzowa 23/9

54-054 Wrocław

Tel: +486922424038

Mail:kontakt@kateslesson.pl

NIP: 7541699908

top
© Kateslesson.pl All rights reserved. Projekt i wykonanie: Yoku.pl